Skip to Navigation

Základní informace

about_nutricia_expertise.jpg

Inovace společnosti Nutricia se opírají o nejmodernější vědecký výzkum v oblasti výživy v nemoci, a prostřednictvím klinicky ověřených přípravků přinášejí pacientům prokazatelný zdravotní prospěch.

Inovativní přípravky, které společnost Nutricia přináší v oblasti pokročilé léčebné výživy (Advanced Medical Nutrition) jsou vyvíjeny vlastním renomovaným výzkumným centrem Centre for Specialised Nutrition ve Wageningenu v Nizozemí. Dále máme specializované výzkumné centrum v Liverpoolu ve Velké Británii, které vyvíjí vysoce specializované přípravky pro pacienty se zvláštními požadavky na výživu u metabolických onemocnění nebo kojeneckých alergií. Další 2 výzkumná satelitní centra jsou v USA a v Singapuru.

Naše výzkumná organizace, která je součástí divize pro výzkum a vývoj potravin společnosti Danone, vychází z vědeckých poznatků a klade důraz na potřeby spotřebitele. Pracují v ní týmy, které se specializují na dětskou (Baby Nutrition) a klinickou výživu (Medical Nutrition). Tyto týmy vyvíjejí přípravky se složením, které poskytuje optimální nutriční podporu nebo prokázaný zdravotní přínos našim nejvíce zranitelným spotřebitelům – kojencům, batolatům, seniorům a nemocným lidem.

Těšíme se z podpory široké sítě četných partnerů po celém světě, včetně výzkumných institucí, univerzit, (fakultních) nemocnic a průmyslových dodavatelů. Takto můžeme garantovat kvalitní, vysoce specializovaný a dynamický výzkum a vývoj. Neustále usilujeme o upevnění této partnerské sítě.

Ve výživě cílené pro určitá onemocnění vidíme nesmírný potenciál. Zaměřujeme se na zlepšení klinických výsledků pomocí oddálení progrese nemoci ve specifických oblastech jako je onkologie, diabetes, chronická obstrukční plicní nemoc či Alzheimerova choroba.