Skip to Navigation

Historie

o_nutricii.jpg

Tradice společnosti Nutricia je delší než 100 let. V roce 1896 získal doktor Jan van der Hagen spolu se svým bratrem Marinusem licenci na výrobu kojeneckého mléka. Pod společnou značkou Nutricia začali brzy prodávat čtyři druhy kojeneckých mlék pro různé nutriční potřeby dětí. V roce 1905 uvedli na trh orgánově specifickou klinickou výživu. Vyvinuli recepturu s nízkým obsahem cukru pro pacienty s diabetem a jodizovanou recepturu pro pacienty trpící strumou.

V moderní éře se společnost Nutricia zaměřila na vývoj vědecky ověřených výživových přípravků. V roce 1946 otevřela v rámci svých laboratoří první výzkumné oddělení pro vývoj vlastních výrobků. V roce 1950 zaměstnala dietology, aby poskytovali zdravotnické informace lékařům, zdravotním sestrám nebo jiným zdravotnickým profesionálům. Vědecké pokroky v 60. letech vedly k vývoji speciálních nutričních přípravků pro nemocnice a k představení přípravku Nutri 2000 – kompletního nutričního řešení pro chronicky nemocné s problémy s příjmem potravy.

V 90. letech společnost Nutricia převzala dvě vysoce specializované firmy, SHS International (Velká Británie) a Milupa (Německo), a tím získala nové odborné znalosti v oblastech, jako jsou vrozená metabolická onemocnění a těžká alergie na kravské mléko. Společně s britskou značkou dětské výživy Cow & Gate byly tyto společnosti spojeny do společnosti Numico. Když v roce 2007  Numico přešlo pod společnost Danone, rozdělily se obchodní činnosti společnosti Numico na dvě rychle se rozvíjející divize – Nutricia Baby Nutrition a Nutricia Advanced Medical Nutrition. Nutricia Advanced Medical Nutrition je hrdá na to, že nabízí přípravky klinické výživy, které vycházejí z vědeckého výzkumu, a prostřednictvím těchto přípravků podporuje pacienty a jejich opatrovníky.