Skip to Navigation

Fortini (dříve NutriniDrink) pro děti s vklákninou

Fortini (dříve NutriniDrink) pro děti s vlákninou je nutričně kompletní lékařsky ověřená výživa pro děti od 1 roku, vhodná při nedostatečném příjmu stravy, způsobeném zejména nechutenstvím nebo nemocí. Může doplnit běžnou stravu nebo být jediným zdrojem výživy.

Fortini (dříve NutriniDrink) pro děti je dostupný v pěti oblíbených příchutích (neutrální, čokoládová, jahodová, vanilková a banánová). Přípravky jsou k dispozici v praktické, pro děti snadno použitelné 200 ml lahvičce a jsou určeny k přímému popíjení.

Přípravky řady Fortini (dříve NutriniDrink) pro děti s vlákninou jsou dietní potravinou pro zvláštní lékařské účely a je třeba je používat pod lékařským dohledem.

Neobsahují lepek ani laktózu[1].

  1. Přípravky Fortini (dříve NutriniDrink) pro děti obsahují <0,025 g/100 ml laktózy, což je považováno za dostatečně nízké na to, aby nedošlo k vyvolání jakýchkoli klinických příznaků u pacientů s nesnášenlivostí laktózy. (Vesa TH, Korpula RA, Sahi T. Tolerance to small amounts of lactose. Am J of Clin Nutr 1996;64:197-201. Hertzler SR, Huynh BC, Savaiano DA. How much lactose is low lactose?JADA 1996;96:243-6).
widget_img_papers perex.png

Lékařské informace

Přípravky Fortini (dříve NutriniDrink) pro děti s vlákninou jsou nutričně kompletní a obsahují unikátní směs rozpustné a nerozpustné vlákniny (MF6TM) ke zlepšení funkce střev.
Více informací